logo lroc

Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013: 24-26 MAI - (Organizare)

Mai Mult
23 Ian 2013 19:09 #101 de tavy79
La pozitia 17. suntem 4+1copil deci 2 camere.
Ar fi bine sa definitivam locul si data intrunirii.
Personal agreez propunerea cu zona Covasna,perioada 30mai-2iunie.
Si locatia hotel Bradu in Valea Zanelor (Covasna)cred ca e OK,mai ales ca langa el este si loc campare dupa cum am vazut
pe net,pentru doritori de cort.
Important este sa se simta lumea bine.

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
23 Ian 2013 19:44 - 24 Ian 2013 09:42 #102 de Teddybear

1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX+3+1copil - 2 camere
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4 - 2 camere
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK + 2
14. thx + 2
15. Sky +2
16. godwishu +1
17. tavy 79 + 3 si un copil - 2 camere
18.Andrei Zincenco - 2 camere
19 Deadnoise +3 - 2 camere
20. NJU+2 (in functie de data)
21. Atar+2
22. rokyng+1+1copil - inca nehotarat
23. sierrafery ?

Am facut completarea, pana acum ar fi vorba de 27 de camere (28 daca se razgandeste rokyng si renunta la cort). Daca exista greseli, va rog sa-mi spuneti.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Last edit: 24 Ian 2013 09:42 by Teddybear.
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
23 Ian 2013 20:57 #103 de mariusg
Treceti-l si pe Fery ca sigur gaseste el cum sa vina.
Marcus any news for us?

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
23 Ian 2013 22:12 #104 de tavy79

mariusg a scris: Noutati:
Am vorbit cu Andrei Zincenco (Andrei ai mers cu el la plimbare la Paltinis si nu stii cine e?), vine oricand, oriunde numai sa-l anuntam cand sa bage banii. Mai vine cu o cunostinta care are Evoque (deci inca o camera).
Cred ca anul acesta se impun mai multe recunoasteri ale traseului.
Poate ne gandim la programul intalnirii. Ce ziceti sa ne vedem de joi seara, vineri sa facem un pic de offroad (poate face un concurs de indemanare - ca la Buzau-), sambata facem plimbarea traditionala cu toata lumea si seara de gala?
Cine vrea sa ajute la organizare? (asta am vazut-o pe club Jeep si cred ca este bine)
Sponsori anul acesta? (bineinteles cu Premium voi vorbi eu)
Daca reusim sa gasim sponsorizari, macar ca anul trecut, eu propun cazarea membrilor club LROC (cu cotizatia achitata la zi) sa fie gratuita.
Cam atit pe moment.


P.S. Orice moderator poate modifica primul post cu lista actuala a participantilor. Multumesc



Draga Marius.Te rog sa ma scuzi ca-mi dau cu parerea dar nu as fi de acord cu gratuitatea cazarii membrilor LROC
chiar si cu cotizatia la zi,ptr.ca nu ar fi egal cu membrii clubului care nu pot veni si deci nu pot beneficia de oferta.
Mai bine decidem sa facem ceva haine (camasi ,veste,polare) cu insemnele clubului (care vor fi agreate de LR).
Scuze inca o data si va urez o seara placuta!

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
  • mesterX
  • Avatarul lui mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
23 Ian 2013 23:11 #105 de mesterX
Va rog sa puneti si la mine doua camere. Vin cu tancul plin, 4 persoane + copil.

Nu ma pricep la masini !
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
24 Ian 2013 22:35 #106 de scotian
I'm just waiting to hear back from the Mayor of Zagon. He will be providing the accommodation. There are 3 places all together (one is a few hundred metres from the other two) and all food will be centrally provided. The Boss of www.autocrono.ro is making sure the accommodation will be ready but I need to know which weekend is finally decided on soon.

I'm just about to re-deploy to Iraq but I will be able to keep on top of arranging this through the Autocono guy (Arpad Simon).

www.lriromania.com Contact me if you need any new or used parts or even whole vehicles importing from the UK.
My cars... Good British engineering!!
1988 110 with Disco 200tdi (Rescue Rover)
2001 Diesel Auto Freelander (Breaking for parts)
1992 200tdi 110...
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
25 Ian 2013 09:21 #107 de nick
As we discussed at the beginning and after the last two annual events we would need a single location for everybody, eventually on the same courtyard.It is very hard to drive even few hundreds meters with the beer and wine as the driver.Of course, this can be still discussed if we'll not have other options.

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
25 Ian 2013 10:45 #108 de scotian
There is no parking for so many landrovers in the Covasna Hotels. Also it will be very expensive for food and difficult to all get to eat together in a large group.. The places I recommend in Zagon are where the contestants of the Covasna Trophy competition stay each year. They have lots of parking, 1 central place for everyone to eat in a function room and the room rate is going to be much lower than in the Covasna Hotels. I will get a price example of both option anyway.

www.lriromania.com Contact me if you need any new or used parts or even whole vehicles importing from the UK.
My cars... Good British engineering!!
1988 110 with Disco 200tdi (Rescue Rover)
2001 Diesel Auto Freelander (Breaking for parts)
1992 200tdi 110...
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
25 Ian 2013 12:41 #109 de KYK
Hi Marcus and thank you for your support, much appreciated !
Could you send a link or a web page of the pension(s) so that we could have a look at ?
thanks,
cristi

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
25 Ian 2013 12:58 #110 de Teddybear

KYK a scris: Hi Marcus and thank you for your support, much appreciated !
Could you send a link or a web page of the pension(s) so that we could have a look at ?
thanks,
cristi


Am vorbit mai devreme cu Marcus:
-pensiunile despre care vorbeste inca nu pot fi gasite pe net, sunt construite recent.
-incearca sa obtina o oferta de la primarul din Zagon (se pare ca el este proprietar sau administrator al pensiunilor) si, in acelasi timp si ceva poze (camere, restaurant, etc.)
-in acelasi timp va solicita oferte de la hotelurile din Covasna (cu precadere Bradul). Pe masura ce va obtine ceva, va posta aici.

Din pacate, asa cum a mentionat si el, nu se va putea ocupa in totalitate de aranjamente: in cateva zile va pleca din nou in Irak pentru 6 saptamani. Insa ne va pune la dispozitie telefoanele persoanelor de contact si, daca nu se va finaliza pana cand se intoarce, va continua sa ne ajute la organizare atunci (inclusiv cu partea de trasee).
Cum mai am ceva vesti, postez aici (daca nu o va face insusi Marcus din lipsa de timp)

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
25 Ian 2013 13:13 #111 de Teddybear
Revin cu stiri "calde":
-Bradul este complet ocupat toata luna mai (contracte de tratament cu casele de asigurari) :(
-Asteapta oferta cu reducerile pentru grupuri de la Clermont

Cam atat deocamdata...

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
25 Ian 2013 15:33 #112 de scotian
I have a meeting with the Mayor on monday morning at 10am.. I will come back then with pictures and prices. I also am waiting for prices from Claremont. It will be very expensive but most the hotels in town are closed for the winter and no one to make a reservation with.

www.lriromania.com Contact me if you need any new or used parts or even whole vehicles importing from the UK.
My cars... Good British engineering!!
1988 110 with Disco 200tdi (Rescue Rover)
2001 Diesel Auto Freelander (Breaking for parts)
1992 200tdi 110...
Subiectul a fost încuiat.
  • mesterX
  • Avatarul lui mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
25 Ian 2013 20:07 #113 de mesterX
Ma cam indoiesc ca cei de la Clermont vor face reduceri semnificative, de grup. Doresc, dar ma indoiesc :whistle:

Nu ma pricep la masini !
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
26 Ian 2013 00:56 - 26 Ian 2013 10:32 #114 de miklovan
La Clermont a petrecut si SuperBase de revelion daca nu ma insel...au un pachet interesant dar e destul de impresionant ca pret.
Last edit: 26 Ian 2013 10:32 by miklovan.
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
26 Ian 2013 15:12 - 26 Ian 2013 15:24 #115 de KYK
mai dragi colegi, trebuie sa ne miscam cumva, aseara am vorbit cu Marcus si luni se duce la primar.

ne trebuie o data ferma si un nr de persoane, propun ca pina luni ora 17 sa stabilim lista finala. c-or mai veni cateva persoane in plus,vedem cum ii acomodam insa ne trebuie confirmare ferma de la toata lumea.
tot luni va trimite si poze de la pensiunile din zona .

deci, data ferma este 24-26 MAI din 3 considerente :
- sarbatorile de Pasti sint pe 5 Mai
- e fix mediana celor 2 date propuse initial
- atunci pot sa vin si eu B)

propun un traseu de recunoastere in weeknd-ul 27-28 Aprilie. lista se deschide ACUM,cu un nou topic.

cine nu poate sa bata in cuie data de acum sa se scoata din lista, altfel mergem pe lista deja existenta
va rog sunati-va apropiatii care intra rar pe forum pt mai multa eficienta
cei care intra pe forum si nu scriu - se stiu ei - sa scrie macar de data asta DA au BA.
hai ca se poate :woohoo: se intampla 1 data pe an !
we frumos tuturor !

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Last edit: 26 Ian 2013 15:24 by KYK.
Subiectul a fost încuiat.
  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
26 Ian 2013 16:09 #116 de Alexey

KYK a scris: mai dragi colegi, trebuie sa ne miscam cumva, aseara am vorbit cu Marcus si luni se duce la primar.

ne trebuie o data ferma si un nr de persoane, propun ca pina luni ora 17 sa stabilim lista finala. c-or mai veni cateva persoane in plus,vedem cum ii acomodam insa ne trebuie confirmare ferma de la toata lumea.
tot luni va trimite si poze de la pensiunile din zona .

deci, data ferma este 24-26 MAI din 3 considerente :
- sarbatorile de Pasti sint pe 5 Mai
- e fix mediana celor 2 date propuse initial
- atunci pot sa vin si eu B)

propun un traseu de recunoastere in weeknd-ul 27-28 Aprilie. lista se deschide ACUM,cu un nou topic.

cine nu poate sa bata in cuie data de acum sa se scoata din lista, altfel mergem pe lista deja existenta
va rog sunati-va apropiatii care intra rar pe forum pt mai multa eficienta
cei care intra pe forum si nu scriu - se stiu ei - sa scrie macar de data asta DA au BA.
hai ca se poate :woohoo: se intampla 1 data pe an !
we frumos tuturor !


Eu sunt prezent oricare ar fi data.

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
26 Ian 2013 18:02 #117 de DKW
Pe mine si Alexa scoteti-ne din calcul, pana nu-si revine clavicula sunt consemnat la domiciliu si nu pot sa dau un raspuns ferm. :dry:

LR Freelander Td4 ESX CommandShift MY'02 (M.O.D.)
Suzuki DR650SE '97
Suzuki VX800 '92
BMW R1200 GS '04
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
26 Ian 2013 18:20 #118 de dorian
Nu stiu cum merge treaba,insa parerea mea este ca deja s-a stabilit si locatia si data. Se plecase initial pe ideea de camping anul acesta si pensiune pentru cei care nu doresc cort sau rulota. Trebuie sa se tina cont de parerea fiecaruia,sau cel putin sa avem drept la opinie. Daca v-am suparat pe careva ,imi cer scuze,insa asa cred eu ca e corect !

SA inventat cratima !
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
26 Ian 2013 22:05 - 26 Ian 2013 22:06 #119 de KYK

dorian a scris: Nu stiu cum merge treaba,insa parerea mea este ca deja s-a stabilit si locatia si data. Se plecase initial pe ideea de camping anul acesta si pensiune pentru cei care nu doresc cort sau rulota. Trebuie sa se tina cont de parerea fiecaruia,sau cel putin sa avem drept la opinie. Daca v-am suparat pe careva ,imi cer scuze,insa asa cred eu ca e corect !


Doru, si eu vin cu cortul insa voi avea nevoie de o camera pt fete (ale mele) si dush...
Dar dincolo de asta vorbim de mese organizate, spatiu de joaca si alte chestiuni de admin .
Astea trebuie lamurite din timp, stii ce inseamna sa organizezi 40-60'de mic dejunuri sau de ciorbe ? :blink: e deranj mare.

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Last edit: 26 Ian 2013 22:06 by KYK.
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
27 Ian 2013 00:24 #120 de tavy79

KYK a scris: mai dragi colegi, trebuie sa ne miscam cumva, aseara am vorbit cu Marcus si luni se duce la primar.

ne trebuie o data ferma si un nr de persoane, propun ca pina luni ora 17 sa stabilim lista finala. c-or mai veni cateva persoane in plus,vedem cum ii acomodam insa ne trebuie confirmare ferma de la toata lumea.
tot luni va trimite si poze de la pensiunile din zona .

deci, data ferma este 24-26 MAI din 3 considerente :
- sarbatorile de Pasti sint pe 5 Mai
- e fix mediana celor 2 date propuse initial
- atunci pot sa vin si eu B)

propun un traseu de recunoastere in weeknd-ul 27-28 Aprilie. lista se deschide ACUM,cu un nou topic.

cine nu poate sa bata in cuie data de acum sa se scoata din lista, altfel mergem pe lista deja existenta
va rog sunati-va apropiatii care intra rar pe forum pt mai multa eficienta
cei care intra pe forum si nu scriu - se stiu ei - sa scrie macar de data asta DA au BA.
hai ca se poate :woohoo: se intampla 1 data pe an !
we frumos tuturor !


Sa inteleg ca sa stabilit locatia Zagon si data de 24-26 mai.
La cort s-ar putea sa prindeti ,,zapada mieilor" ca in zona aia vara pica intr-o joi.(asa e o vorba acolo)
Daca vreti sa definitivati lista atunci sa dam un avans sa nu va duceti cu mana goala la negocieri.
Noi venim 4+1copil (2 camere) ca ma bucura revederea cu voi.Anul trecut ne-am simtit bine impreuna.

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
Timp creare pagină: 0.304 secunde