logo lroc

Baieteasca si recunoastere traseu Balvanyos 6-8 mai 2016

  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey Autor Subiect
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
07 Mar 2016 13:36 - 07 Mar 2016 13:37 #21 de Alexey

Razvan a scris: Imi cer scuze... sper sa nu deranjez, sunt mai nou pe aici si usor sfioasa... va vad oameni seriosi ajunsi probabil la deplinatatea maturitati... mi-ar face placere sa vin cu voi sa ne umezim penitele in ceva serate muzicale...

Ma primiti?

Va intreb pentru ca am mai fost la cateva iesire nereusite cu un anume club...unde participantii megeau cu pleturile de 5 litri intr-o mana ca perfuziile si am fost totdata si agresat vizual cat si fonic de marlanii si lucruri vulgare...
Ca sa fie tabloul complet.... grobianul si pantagruelismul culinar mi-au ruinat ficatul...

Astept raspuns la casuta postala 208 de pe strada: Inimi frante nr. 69.

Acelasi Patrolist Infect... cum ma cunoaste lumea buna...dupa nickname...


Cu mare drag te primim pe strada sperantei. :)
Asta daca ne primesc colegii pe aia care nu participam la intalnirea anuala. :lol: :lol:

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Last edit: 07 Mar 2016 13:37 by Alexey.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mar 2016 15:27 #22 de sean

Razvan a scris: Imi cer scuze... sper sa nu deranjez, sunt mai nou pe aici si usor sfioasa... va vad oameni seriosi ajunsi probabil la deplinatatea maturitati... mi-ar face placere sa vin cu voi sa ne umezim penitele in ceva serate muzicale...

Ma primiti?

Va intreb pentru ca am mai fost la cateva iesire nereusite cu un anume club...unde participantii megeau cu pleturile de 5 litri intr-o mana ca perfuziile si am fost totdata si agresat vizual cat si fonic de marlanii si lucruri vulgare...
Ca sa fie tabloul complet.... grobianul si pantagruelismul culinar mi-au ruinat ficatul...

Astept raspuns la casuta postala 208 de pe strada: Inimi frante nr. 69.

Acelasi Patrolist Infect... cum ma cunoaste lumea buna...dupa nickname...


Ce oroare...club cu peturi de 5 litri perfuzabile...grobieni...iesiri nereusite...ficati ruinati....hai cu noi Razvane,lasa-i pe viciosii aia...stii doar ca suntem baieti de treaba! :lol: :lol: :lol:

Discovery 4
Defender 90
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: spiros, Magellan, DMM74

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mar 2016 21:12 #23 de mariusg
Imbulzeala mare aici, dincolo numai offtopic ...
Recunoastere la ce ca eu nici nu am semnat contractul pentru intalnire.
Ca de obicei se pune caruta inaintea cailor, ce sa mai inteleaga cineva din afara clubului sau viitor aspirant ca membru de club.
Va multumesc.
Marius

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Boby

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
07 Mar 2016 21:35 #24 de sean
Si nu-l semnezi?
Avem alta varianta sau ne vedem la cort intr-o porumbiste cat mai centrala?
Eu vin si acolo! :whistle:

Discovery 4
Defender 90
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: spiros, Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 19:30 - 22 Mar 2016 19:33 #25 de mariusg
Poate o sa ma injurati, suparati pe mine, etc dar tot as vrea sa fac macar o rugaminte, daca nu o decizie in privinta acestei recunoasteri.
De ce sa vina cineva la aceasta recunoastere daca nu vine la intalnire?
La aceasta recunoastere am vrea sa :
- constituim, verificam, reverificam atelierele de schimbat roti cu highlift, treceri prin vaduri (constituite ad-hoc) pe waffle-board-uri, treceri pe inclinari laterale ancorat in 2 trolii si o sufa de copac, trecere pe balansoar facut din dulapi, trecere prin groapa cu apa, incrucisari de punti, etc;
- traseul cam este stabilit (din ce spuneau gazdele noastre), exista locul de panorama pentru facut poza de grup si locul unde luam pranzul, trebuie doar sa parcurgem acest traseu;
- trial mai greu si scurt, mai lung si usor, poate amandoua, posibilitate de parcurgere noaptea la lumina unor reflectoare (daca gasim de imprumut);
- de stabilit responsabilii pentru fiecare activitate in parte.
In concluzie daca nu ne poate ajuta cu ceva la intalnire, de ce vine la recunoastere?
Si sa terminam cu abureala de baieteasca. Suntem un club. Roxana daca vrei sa ne ajuti cu ceva esti binevenita.
Hai ca mai am putin pana la alegeri.
Seara buna

Marius

P.S. Nu il parafrazez pe Magellan. E parere personala.

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Last edit: 22 Mar 2016 19:33 by mariusg.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: LadyElf

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 19:46 #26 de Magellan
Eu facusem o gluma, stiti doar ca nu sunt in stare sa fiu serios, asa ca nu puteam fi parafrazat. :lol: :lol: :lol:

Posesor de nevasta cu Disco 1

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 19:50 - 22 Mar 2016 19:53 #27 de sean
Pai si Marius glumeste...sper! :whistle:
Reciproca e valabila?
Sau daca nu vii la intalnirile saptamanale ai voie la anuala??
Sunt pus pe glume... :lol: :lol:

Discovery 4
Defender 90
Last edit: 22 Mar 2016 19:53 by sean.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 20:09 #28 de mariusg
Nu, nu Marius nu glumeste.
Se ofera cineva voluntar sa fie responsabil de aceste ateliere la intalnire?
Eu sunt primul voluntar.

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey Autor Subiect
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
22 Mar 2016 20:49 #29 de Alexey

mariusg a scris: Nu, nu Marius nu glumeste.
Se ofera cineva voluntar sa fie responsabil de aceste ateliere la intalnire?
Eu sunt primul voluntar.


Eu zic ca se ofera! :)

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 21:43 #30 de GSS

Alexey a scris:

Magellan a scris: Cine nu vine la intalnirea anuala nu are ce cauta la recunoastere.
Mi se pare de bun simt asa, ca doar mergem sa ne ocupam de chestii serioase nu in calatorie de relaxare.


Deci, eu stau acasa. :lol: :lol: :lol:


Da

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 21:46 #31 de GSS

Razvan a scris: Imi cer scuze... sper sa nu deranjez, sunt mai nou pe aici si usor sfioasa... va vad oameni seriosi ajunsi probabil la deplinatatea maturitati... mi-ar face placere sa vin cu voi sa ne umezim penitele in ceva serate muzicale...

Ma primiti?

Va intreb pentru ca am mai fost la cateva iesire nereusite cu un anume club...unde participantii megeau cu pleturile de 5 litri intr-o mana ca perfuziile si am fost totdata si agresat vizual cat si fonic de marlanii si lucruri vulgare...
Ca sa fie tabloul complet.... grobianul si pantagruelismul culinar mi-au ruinat ficatul...

Astept raspuns la casuta postala 208 de pe strada: Inimi frante nr. 69.

Acelasi Patrolist Infect... cum ma cunoaste lumea buna...dupa nickname...


Nu

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 21:57 #32 de Razvan
Am inteles ..deci sunt primul exclus.. :(

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey Autor Subiect
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
22 Mar 2016 22:06 - 22 Mar 2016 22:36 #33 de Alexey

mariusg a scris: Poate o sa ma injurati, suparati pe mine, etc dar tot as vrea sa fac macar o rugaminte, daca nu o decizie in privinta acestei recunoasteri.
De ce sa vina cineva la aceasta recunoastere daca nu vine la intalnire?
La aceasta recunoastere am vrea sa :
- constituim, verificam, reverificam atelierele de schimbat roti cu highlift, treceri prin vaduri (constituite ad-hoc) pe waffle-board-uri, treceri pe inclinari laterale ancorat in 2 trolii si o sufa de copac, trecere pe balansoar facut din dulapi, trecere prin groapa cu apa, incrucisari de punti, etc;
- traseul cam este stabilit (din ce spuneau gazdele noastre), exista locul de panorama pentru facut poza de grup si locul unde luam pranzul, trebuie doar sa parcurgem acest traseu;
- trial mai greu si scurt, mai lung si usor, poate amandoua, posibilitate de parcurgere noaptea la lumina unor reflectoare (daca gasim de imprumut);
- de stabilit responsabilii pentru fiecare activitate in parte.
In concluzie daca nu ne poate ajuta cu ceva la intalnire, de ce vine la recunoastere?
Si sa terminam cu abureala de baieteasca. Suntem un club. Roxana daca vrei sa ne ajuti cu ceva esti binevenita.
Hai ca mai am putin pana la alegeri.
Seara buna

Marius

P.S. Nu il parafrazez pe Magellan. E parere personala.


Acum am citit tot ce ai scris.
Pana anul asta din ce stiu eu nu s a tinut cont de cine vine la intalnire si cine nu, zic bine?
Daca este o chestie serioasa si nu ai spus asta in gluma pot sa sa-ti spun ca eu stau acasa si nu sunt doar eu in situatia asta.
Mi se pare o chestie destul de urata fata de unii membri de club sau prieteni de-ai nostri, sa nu poata participa la recunoastere.

Va doresc seara buna si distractie placuta la recunoastere! :(

PS. Poate ca o sa spuneti ca sunt suparacios, dar nu citeam cu atentie aceasta postare daca nu imi atragea atentia un prieten drag mie si intregului colectiv.

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Last edit: 22 Mar 2016 22:36 by Alexey.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 22:33 - 22 Mar 2016 22:45 #34 de thx
Deci cine mai vine la Recunoastere? :lol: :lol: :lol:

Mariuse , vrei sa ne transmiti ceva insa nu o faci deloc bine. De la mine asa se vede.
Vrei sa faci ceva insa nu cred ca o faci cum trebuie.

Parerea mea este ca daca ai ceva pe suflet , mai bine me spui direct aici pe forum.
Eu simt ca ceva nu este in regula . Nu stiu ce insa ceva este.

Am participat la toate Intlnirile si la toate Recunoasterile de pana acum. Eu zic ca am evoluat de la an la an. poate ca anul asta va fi cea mai frumoasa dintre toate sau poate ca nu, insa de noi depinde asta.

Puturosi , cheflii , betivi ....astia suntem , insa eu zic ca ne-am facut treaba . Este adevarat ca se putea mai mult ....

Poate gresesc, sau poate ca nu.

Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan Micra - de nevasta
Last edit: 22 Mar 2016 22:45 by thx.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 23:02 #35 de mariusg
Cosmine, mai ti minte cand am facut recunoastere in 3 masini si 6 oameni? A fost rau?
Alex, eu nu ti-am interzis sa mergi la recunoastere (nici nu as putea asa ceva), te-am intrebat doar de ce sa mergi la recunoastere daca nu ne poti ajuta cu ceva la intalnire. Oricum asa ai zis in fiecare an si tot ai venit la intalnire.
Astept in continuare voluntari responsabili de ateliere.
Multumesc.

P.S. Razvane nu te pripi cu raspunsurile. Asteapta anuntul general al intalnirii.

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 23:20 - 22 Mar 2016 23:22 #36 de thx

mariusg a scris: Cosmine, mai ti minte cand am facut recunoastere in 3 masini si 6 oameni? A fost rau?


Parca am fost doar doua masini si patru oameni - eu , tu , Nju si un coled de-al lui. Nu a fost rau deloc. Insa nici nu a fost asa mare organizare ....nu atatea masini , nu trial , nu traseu asa misto....

Stii ce ....in afara de Recunoasterea propriu zisa ......majoritatea vin de placerea de a ne revedea ,de a iesi impreuna...si evident de a bea un spritz .
Fiecare isi plateste deranjul....ca si pana acum.

Mi-am facut pofta singur....beau o borboroaca.

Hai noroc !

Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan Micra - de nevasta
Last edit: 22 Mar 2016 23:22 by thx.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Alexey, Nessum, Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey Autor Subiect
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
22 Mar 2016 23:26 - 23 Mar 2016 07:29 #37 de Alexey

mariusg a scris: Cosmine, mai ti minte cand am facut recunoastere in 3 masini si 6 oameni? A fost rau?
Alex, eu nu ti-am interzis sa mergi la recunoastere (nici nu as putea asa ceva), te-am intrebat doar de ce sa mergi la recunoastere daca nu ne poti ajuta cu ceva la intalnire. Oricum asa ai zis in fiecare an si tot ai venit la intalnire.
Astept in continuare voluntari responsabili de ateliere.
Multumesc.

P.S. Razvane nu te pripi cu raspunsurile. Asteapta anuntul general al intalnirii.


Eu asa am inteles. :(
Daca propunerea/parerea sau cum vrei sa-i spui venea de la un membru oarecare chiar nu o luam la modul serios, dar daca vine de la Presedinte cred ca ar trebui sa imi pun un semn de intrebare si nu spun asta in mod ironic, glumele le lasam in alta discutie.
Oare chiar nu pot sa ajut cu nimic la recunoastere daca nu particip la intalnirea anuala?
Poate ca imi doresc sa merg din placere si daca pot sa ajut cu ceva o fac cu mare drag.

PS. M-am dat pe mine exemplu ca sa nu existe discutii inutile.
Seara buna.

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Last edit: 23 Mar 2016 07:29 by Alexey.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
22 Mar 2016 23:40 #38 de thx
Florin a zis ca face balanta :lol: :lol: :lol:

Adica asta:



Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan Micra - de nevasta
Atașamente:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Magellan

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
23 Mar 2016 09:58 #39 de sean
Se pare ca astenia de primavara lucreaza... :woohoo:
On-topic : eu vin la recunoastere pentru ca-mi face placere nu ca sa fac trasee pentru intalnire...bineinteles ca asta rezulta in final dar dupa distractia participantilor (balaureli prin toate coclaurile si gropile,gratare,sprituri,hahaiala cat cuprinde si altele asemenea)...daca am avea norma de munca si reguli comuniste n-ar veni nimeni sa se sacrifice pe banii lui pentru binele ipotetic al comunitatii...
La intalnirea anuala am acelasi scop declarat...vreau sa ma distrez si sa ma deconectez,sa ma intalnesc cu prieteni vechi si noi,sa socializez la un trial,un traseu,un sprit,o poveste sau mai multe...nu imi plac regulile si constrangerile impuse,consider ca am capacitatea de autocenzura si asta e valabil pentru marea majoritate a grupului nostru...nu am avut impresia ca s-a sarit calul vreodata.
Sunt de acord cu faptul ca trebuie sa facem un fel de Land Rover Academy la intalnire unde cei cu mai multa experienta sa-i initieze pe cei mai putin experimentati in folosirea masinii din dotare...eu imi pun pe tapet bruma de cunostiinte dobandite de-a lungul anilor cu diverse marci de toroape daca e cineva interesat cu conditia sa nu vin in frac,sa nu fiu fortat sa vorbesc la persoana a doua plural si sa nu fiu obligat sa beau apa simpla sau brifcor... :lol: :lol:

Discovery 4
Defender 90
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Boby, Alexey, spiros, Magellan, DMM74

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
23 Mar 2016 22:16 #40 de Magellan
Dragii mei, imi pare tare rau ca am deschis cutia Pandorei dar am vrut doar sa il necajesc pe Alex (el stie ca imi este drag) si nu am avut alta intentie.
Daca e sa injurati pe cineva va rog sa ma injurati pe mine.
Sincer, era frumos cum s-a intamplat totul pana acum si sunt total de acord cu Sean, nu cred ca mai suntem la varsta in care sa trebuiasca sa fim aliniati.
O seara buna

Posesor de nevasta cu Disco 1
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: DMM74

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.423 secunde