logo lroc

Propuneri intalnire anuala 2017

Mai Mult
03 Iun 2016 11:16 #1 de tavy79
Propuneri intalnire anuala 2017 was created by tavy79
Tinand cont ca deja suntem cu gandul la urmatoare intrunire anuala si pe WhatsApp grup deja se discuta despre ceva variante imi permit sa deschid acest topic cu propuneri pentru urmatoarea intrunire anuala.
Decat sa ramanem pana la limita de timp si sa nu stim ceva concret, poate ar fi bine sa o luam din timp cu propuneri sa avem timp sa si alegem.

Normal ca mai e un an pana atunci si se pot schimba multe in programul fiecaruia, dar macar putem afla mai repede unde am vrea sa mergem in cazul in care programul ne permite.

Propunerea mea vine in Moneasa, jud. Arad. Locatia Hotel Parc . Capacitate restaurant 180 locuri, Camere disponibile 50 (la 50m exista si Hotel Moneasa unde putem accesa inca pana la 6 camere si 4 apartamente de 3 stele + o gramada de 2 stele in caz de forta majora)
Am vorbit deja cu administratorul de la Hotel Parc si am facut o pre-rezervare pentru 25-28 Mai 2017. Pretul va fi undeva la 100 eruo de pers.
Alex vine in intampinarea LROC cu salam de Nadlac si cu 2 porci pe care sa-i executam la hotel cu o mica traditie de taierea porcului din care belim soriciul si restul pe jumari pentru seara si ceaune. Ne gandeam aseara cu Alex inclusiv la un ceaun de vanat daca timpul ne va permite.
Vineri cat flacaii fac traseul de trial fetele pot avea parte de cocktail la SPA.
Un singur lucru promit...untura cu ceapa si sare cu boia nu va fi absenta mai ales dupa o anumita ora a noptii :evil:
Am vorbit cu Dan Sabau (care are casa in zona) si cu Cristi (Ghitavsl) care a batut cararile zonei sa putem face un traseu frumos pentru o zi de sambata.
Parcarea hotelului fiind intr-o padurice nu vom duce lipsa de locuri de parcare.
Tot in respectiva padurice cu ajutorul lui Alex vom face un padoc pentru un cal si unu sau doi ponei pentru a face o bucurie copiilor fiind disponibile plimbarile cu cai si ponei.

Hotelul dispune si de 2 terase, una din ele fiind in spate cu iesire direct din restaurant. Pe terasa aia se sta cand se taie porcu :evil: .
Personalul daca nu ramane cu noi sigur ne va lasa la dispozitie paharele necesare pentru serile cu luna plina.

Spre sfarsitul verii probabil o sa facem o iesire zonala acolo mai ales daca reusim sa punem la punct niste trasee. Cautam trasee care sa nu poate ajunge politia pe acolo sa nu ne numere paharele goale :whistle:

O sa revenim cu trasee posibile.

PS Cu palinca cred ca stam mai prost ca se da la metru sau curge la robinet dar o descurcam noi...voi ce ziceti?!

Aceasta ar fi una din variante propusa de noi. Asteptam si pe alti colegi cu variante cat mai multe sa avem de unde alege. Noi vom merge oriunde in limita disponibilitatii.

Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear, cristeaandm, thx, KYK, Boby, Alexey, GSS, Magellan, DMM74, olimpiu and 1 other people also said thanks.
Subiectul a fost încuiat.
  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
03 Iun 2016 11:29 - 03 Iun 2016 15:47 #2 de Alexey
Replied by Alexey on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Suna bine propunerea baietilor de la Arad.
Eu zic sa lasam si gasca de la Arad sa organizeze intalnirea, eu am incredere ca o sa iasa o intalnire adevarata.
Asta poate sa ramana o traditie de organizare, in fiecare an alta gasca de organizare cu sprijinul comitetului de la Bucuresti.

Tavy jr, nota 10 pentru curaj si initiativa.

PS. Acum il astept si pe Magellan cu toate detaliile.

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Last edit: 03 Iun 2016 15:47 by Alexey.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: DMM74, olimpiu, Costel Ionita
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
04 Iun 2016 10:13 - 04 Iun 2016 10:19 #3 de Magellan
Replied by Magellan on topic Propuneri intalnire anuala 2017

Alexey a scris: Suna bine propunerea baietilor de la Arad.
Eu zic sa lasam si gasca de la Arad sa organizeze intalnirea, eu am incredere ca o sa iasa o intalnire adevarata.
Asta poate sa ramana o traditie de organizare, in fiecare an alta gasca de organizare cu sprijinul comitetului de la Bucuresti.

Tavy jr, nota 10 pentru curaj si initiativa.

PS. Acum il astept si pe Magellan cu toate detaliile.


Propunerea mea paleste in fata celei enuntate de Tavy asa ca o las in stand by.
Stiti ca eu am propus in mai multe randuri sa se organizeze pe zone ca e mai interesant.
Oricum si eu am rezervat acelasi weekend la Hah Pescaresc din Campul Cetatii langa Sovata.
Cu detalii mai incolo, ca e inca devreme.

Posesor de nevasta cu Disco 1
Last edit: 04 Iun 2016 10:19 by Magellan.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Alexey
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
04 Iun 2016 13:11 #4 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Adevarul e ca organizarea pe zone are avantajul cunoasterii zonei de catre membrii din zona respectiva. Locatia propusa de mine e testateacu o gramada de petreceri si un revelion. Bila neagra ar fi distata care va fi mare pentru fiecare la un moment dat.

Acum lucram intens pe harti deocamdata la gasirea de trasee bune. Cu siguranta in cateva saptamani o sa incepem sa colindam traseele. Traseu gen Balvanyos este dar vreau sa mergem cat mai putin pe asfalt si pentru toate genurile de masini. Imi aduc aminte de Medias sau Sambata de Sus unde am stat doar pe forestier si a fost superb. Depinde mult de locatie acest lucru. Deci inca studiem, dar eu zic ca ar trebuii sa mai apara propuneri. Daca nu se merge anul asta intr-ul loc propus se merge in alt an dar deja stim datele initiale ceea ce inseamna ca suntem cu un pas inainte.


Sau sa acaparam mai multi membri din centrul tarii:)!

Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Alexey, DMM74
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
04 Iun 2016 16:45 - 04 Iun 2016 16:45 #5 de Nessum
Replied by Nessum on topic Propuneri intalnire anuala 2017
In principiu, eu si Sorana o sa venim, e bine ca sunt anuntate din timp iar problema cu distanta fatza de...Bucale o contracaram f.usor, venim de miercuri ca sa nu mai pierdem nimic! :P

Probabil ca o sa venim tot cu Toyota, daca nu... :woohoo:
Last edit: 04 Iun 2016 16:45 by Nessum.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: tavy79
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
04 Iun 2016 22:54 #6 de cristib
Replied by cristib on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Se lucreaza la harti - trasee - locatii dar, avand in vedere locatia propusa, se cuvine o vorba celebra:

"-No', da ce-i atata graba.."
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: tavy79
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
05 Iun 2016 20:09 #7 de mariusg
Replied by mariusg on topic Propuneri intalnire anuala 2017
De ce sa nu facem un "Glasul ceaunelor" pe 2-4 septembrie ca fiind "Intalnirea de toamna"?

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Boby, Calin, spiros, DMM74, olimpiu
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
05 Iun 2016 21:05 #8 de Dany78
Replied by Dany78 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Votez pentru 2-4 septembrie,dupa o asa prezentare "faina"facuta de Tavy nu cred ca mai am rabdare 1 an :)

Land Rover Discovery 2 - 2000 TD5 Manual
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
05 Iun 2016 21:12 #9 de olimpiu
Replied by olimpiu on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Salutare,
Si noi suntem "pentru"
Ar fi interesanta o "Intalnire de toamna"
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
05 Iun 2016 22:09 - 05 Iun 2016 22:12 #10 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Frana colegii...propunerea Moneasa este pentru intrunirea anuala 2017. Pentru intrunire cu ceaune nu merge Moneasa ca este full.
Daca va exista o intrunire de toamna si agenda permite vom fi prezenti!

Moneasa are si festivalul clatitelor si ceaunelor si ce vreti voi dar pentru 2016 este deja full cum am spus mai sus. Daca ramane ca intrunire 2017 si v-a facut placere facem si clatite la Moneasa in 2017 dar sa stim din timp:)))

Disco II Td5
Last edit: 05 Iun 2016 22:12 by tavy79.
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
05 Iun 2016 23:21 #11 de dacuburebista
Replied by dacuburebista on topic Propuneri intalnire anuala 2017
cine-a pomenit borboroacă la ceaune?
sau vă re-profilați?
:evil:

www.calauzaoffroad.ro
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
06 Iun 2016 00:20 #12 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Dacule...am senzatia ca nu exista reprofilare..a fost doar varianta demo "pasiune nebuna Land Rover"...restul e Can Can :evil:

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
06 Iun 2016 00:28 #13 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017

Nessum a scris: In principiu, eu si Sorana o sa venim, e bine ca sunt anuntate din timp iar problema cu distanta fatza de...Bucale o contracaram f.usor, venim de miercuri ca sa nu mai pierdem nimic! :P

Probabil ca o sa venim tot cu Toyota, daca nu... :woohoo:



Sunteti oricand bineveniti in zona indiferent cu ce ocazie.Daca veniti de miercuri in cazul in care ramane Moneasa pentru 2017 nu va vom lasa singuri si vom fi si noi de miercuri acolo.

Stiu ca e devreme dar ar mai fi doritori de miercuri?? :evil:

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
06 Iun 2016 00:29 #14 de Nessum
Replied by Nessum on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Vama Buzaului pentru ''Intalnirea de Toamna'' cum va suna?
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
06 Iun 2016 00:39 #15 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Superba zona...sunt nascut la Intorsura Buzaului....va pot recomanda un super ghid acolo daca nu deja stiti zona. Daca programul permite sunt pentru (desi de pe acum nu se arata pentru septembire pana la jumate, anu' e prea mic precum va spuneam).

Rog admin sa mute discutiile pentru intrunirea de toamna in alt topic. Sa nu incurcam palincile :silly:

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
06 Iun 2016 23:36 #16 de cristib
Replied by cristib on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Eu am intrat în configurația de vară.




Mai trebuie să repar „târnațul” că am 2 tevi de susținere rupte și să mai pun ulei in CT.
Să vină summer camp, întâlnirea de toamnă, „Le Tour” de Românica, LR Rally Raid Romania, etc.....
Atașamente:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: cristeaandm, DMM74
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
12 Oct 2016 23:27 #17 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Palinca e gata, via e culeasa...porcu face exercitii pentru Moneasa...muraturile sunt puse...urmeaza slanina, untura si salamu'...

P.S. E un caprior care da tarcoale prin lucerna cailor...daca se impiedica si-si rupe gatu' va anunt :evil:

Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear, Alexey
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
13 Oct 2016 15:21 #18 de mariusg
Replied by mariusg on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Tavy pregateste-te sa ne ti vreo saptamana la intalnirea anuala. Facem un concediu la km astia.

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
13 Oct 2016 20:47 #19 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Nu e nici o problema...cu mare placere...idea e sa stim din timp sa putem rezerva exact cat doreste fiecare.

Deci se face o intrunire anuala si una saptamanala tot la Moneasa :woohoo: :evil: :whistle: B)

Disco II Td5
Subiectul a fost încuiat.
  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
28 Noi 2016 23:05 #20 de Alexey
Replied by Alexey on topic Propuneri intalnire anuala 2017
Cum a ramas cu intalnirea anuala?

Se face la Moneasa sau....?

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Subiectul a fost încuiat.
Timp creare pagină: 0.410 secunde