logo lroc

Nomad Camp, Campu Cetatii, jud. Mures

Mai Mult
13 Iun 2014 20:17 - 13 Iun 2014 20:19 #1 de shark
Saptamana trecuta am fost la un congres la Tg Mures iar in incheiere am luat parte la o cina campeneasca din partea organizatorilor, la Nomad Camp. Mi s-a parut interesanta locatia, asa ca am zis sa v-o prezint si voua.
Asta e pliantul lor:


Aici e site-ul: www.nomadcamp.eu si locatia: Google maps

Aici sunt cateva poze reale:





In esenta locatia este un fel de camping cu ceva dotari si cu specific mongol. Am discutat putin cu patronul (care vorbea suficient de prost romaneste) si mi-a povestit ca a fost mai de mult intr-o excursie in Mongolia si i-au placut atat de mult yurtele locale incat a deschis aici un camping cu acest specific. Ca dotari are dusuri, piscina, lac+pastravarie, restaurant si desigur cazare la yurte.
Locatia este foarte frumoasa, peste tot in jor sunt numai munti, liniste extraordinara si aer foarte curat.
Din pacate sufera, ca toate locatiile din zona, de falsele tensiuni romano-maghiare induse de iubitii nosti lideri (si mai ales ai lor). Oamenii, chiar daca circumspecti, sunt totusi cumsecade. Cel putin eu, venind din Iasi, asa i-am putut cataloga, desi am auzit multe povesti horror.

Ma gandesc ca locatia ar putea reprezenta un loc foarte bun de summer camp. In plus, este extrem de aproape de salina Praid, la care nu mai fusesem pana atunci si care recunosc ca m-a dat pe spate!
Last edit: 13 Iun 2014 20:19 by shark.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear, thx, nick, Sky, Alexey, Mate Andrei Vlad M.D., spiros

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
13 Iun 2014 22:08 #2 de tavy79
Replied by tavy79 on topic Nomad Camp, Campu Cetatii, jud. Mures
Foarte tare si locatia pare superba!

Disco II Td5

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
13 Iun 2014 23:07 #3 de KYK
Replied by KYK on topic Nomad Camp, Campu Cetatii, jud. Mures
Da, super idee, iurtele sunt un modus vivendi in sine. Am vazut ideea asta preluata de Liviu Iernean care face concursul de la Tg Mures, e super faina !

DEFION / 110 PICKUP 300tdi

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 1.354 secunde